Husky — opis, charakter, wychowanie i wymagania.

Jesteś miłośnikiem zwierząt w szczególności psów? Chciałbyś adoptować swojego nowego przyjaciela z rasy Husky? To miło, ale zanim jednakże adoptujesz, swojego wymarzonego psa to musisz, wiedzieć coś właśnie o tej rasie psów, poznaj, wszystko o Husky co powinieneś, wiedzieć, zanim go adoptujesz.

O rasie Husky — Wygląd zwierzęcia tej rasy

Husky to pies o średnich rozmiarach swojego ciała. Informacje pochodzące ze wzorca tej rasy wskazują, że idealna waga dla dorosłego psa tej rasy wynosi, od 20 do 27 kilogramów przy jego wysokości od 54 do 60 Cm Suczki tej o to rasy są, trochę delikatniejsze i mniejsze od samców. Jak czytamy na portalu www.pupilki.pl to wzorcowa waga suczki powinna, wynosić od 16 do 23 kilogramów a w kłębie powinna, sięgać w granicach od 50 do 56 Cm.

Na pewno Husky należą do grupy szpiców, ale i psów w typie pierwotnym. Posiadają one płynny swobodny chód szpiczaste oczy, ale i wyraziste. Dopuszcza się błękitny, ale i brązowy kolor oczu. Co również jest tu ciekawe, husky może posiadać dwukolorowe oczy.

Warto również wiedzieć, że te psy były wykorzystywane do ciągnięcia sań!

Husky — Charakter tej rasy psa

Wiemy, już jak wygląda, podstawowy gatunek husky teraz musimy dowiedzieć się o jego charakterze i postanowieniach tej rasy. Pies rasy husky wyróżnia się ogromną inteligencją, ale i bystrością. Jest on czujny, dość spostrzegawczy, ale i chętny do kontaktu z ludźmi. Husky to psy, które dość dobrze dogadują się z dorosłymi i dziećmi, zarówno małe szczeniaki, jak i te dorosłe pupile chętne są do zabawy radosne i sceptyczne do obcych. Posiadają one niepohamowaną ilość energii, dlatego warto, aby ich nowy właściciel lubił właśnie przygodę ze sportem.

Husky — Ile kosztuje?

Husky jest dość drogim zwierzęciem i psem na każdej z list, waha się on w cenach od 1.500 do 6.00 złotych za jednego szczeniaka. Są to psy, które nie mogą brać również udziału w wystawach, dlatego warto o tym wspomnieć.

Cena również jest ustalana co do psa tej rasy. Pies tej rasy będzie dobrym przyjacielem dla całej rodziny i obrońcą dla niej, dlatego warto poznać bliżej rasę Husky.