Suplementy BARF, czyli o co uzupełnić surową psią dietę?

Surowa dieta BARF dla psa w ostatnim czasie zdobywa serca coraz szerszego grona opiekunów i przewodników psów. Nic w tym dziwnego – ta wysokomięsna, nieprzetworzona i pełna wartościowego białka karma, niesie za sobą ogrom korzyści tak dla zdrowia, jak i samopoczucia Twojego pupila. Dieta BARF to doskonały wybór dla psów w każdym wieku – od szczeniaka do seniora – w tym dla zwierząt o specjalnych wymaganiach żywieniowych i prowadzących wyjątkowo aktywny tryb życia. Sam BARF to jednak nie wszystko – należy bowiem pamiętać, że aby dieta BARF dla psa był zdrowa, musi być odpowiednio suplementowana. Sprawdź czym są suplementy BARF i jak stosować je prawidłowo w diecie BARF dla psa. `

Suplementy BARF – czym są i do czego służą?

Suplementy BARF to produkty pochodzenia naturalnego, których zadaniem jest uzupełnianie psiej diety o najważniejsze składniki odżywcze oraz profilaktyka i wspieranie leczenia wielu powszechnych psich chorób jak problemy z układem ruchu, układem krążenia czy choroby autoimmunologiczne i neurologiczne. Warto mieć na uwadze, że suplementy BARF doskonale spisują się nie tylko w przypadku diety surowej, ale też jako uzupełnienie karm komercyjnych – tak suchych jak i mokrych. Do podstawowych suplementów BARF zaliczyć możemy suszone i sproszkowane algi, suszoną krew (hemoglobinę i osocze), oleje rybne – z dorsza lub ryb łososiowatych, olej i mączkę z kryla, drożdże browarnicze, czystek, dziką różę, skorupki jaj oraz – zbawienne dla stawów – MSM, kolagen, czarci pazur i małżę nowozelandzką.

W jaki sposób prawidłowo suplementować BARF?

Suplementacja BARF powinna być wdrażana po dokładnej analizie składu posiłków i indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Wszystkie suplementy BARF posiadają precyzyjne wskazówki producenta dotyczące tego jak prawidłowo je dawkować i podawać psu (niektóre suplementy BARF warto podawać łącznie, inne zaś rozłącznie lub w formie rozcieńczonej). Suplementy BARF podawać można bezpośrednio do psiego posiłku jak również w charakterze przekąski w przerwie między nimi. Należy jedynie pamiętać o prawidłowym dawkowaniu, tak by pies nie otrzymał zbyt wysokiej lub zbyt niskiej dawki poszczególnych składników odżywczych. Decydując się na dietę i w konsekwencji suplementację BARF możesz skorzystać z porady specjalisty psiego żywienia lub posiłkować się wiedzą z książek, stron www i dedykowanych profili w mediach społecznościowych.Wiele ciekawych porad i artykułów o tematyce BARF znajdziesz także na stronie sklepu Petsmile.

BARF dla psa z PetSmile

Aby móc prawidłowo komponować przepisy BARF dla psa, powinieneś mieć dostęp do suplementów BARF różnego typu i od różnych producentów. Podstawowe suplementy do diety BARF dla psa to zwykle olej z łososia, algi, drożdze, hemoglobina i (jeśli nie chcesz podawać psu kości) skorupki jaj lub inny suplement wapniowy. Cała lista suplementów BARF dla psa jest jednak znacznie dłuższa i liczy sobie aż kilkadziesiąt różnych pozycji, z czego każda ma nieco inne działanie. Aby poznać je wszystki i dowiedzieć się, który suplement BARF warto zastosować u Twojego pupila, skorzystaj z oferty sklepu zoologicznego PetSmile pod adresem https://www.sklep.petsmile.pl/kategoria/suplementy-barf.html.

Wybierz najwyższej jakości suplementację w świetnych cenach i zadbaj skutecznie o zdrowie swojego pupila!