Pekińczyk – co warto wiedzieć o tej rasie psa?

Pekińczyki to bardzo charakterystyczne psy, zdecydowanie wyróżniające się spośród innych wyglądem i charakterem. Choć przyciągają uwagę, coraz rzadziej są spotykane. Psy tej rasy są jednymi z najstarszych na świecie.

Choć wizualnie sprawiają wrażenie milusińskich, to nie do końca tak jednak jest. Potrafią być zdecydowane i skutecznie demonstrować swój charakter.

Co należy wiedzieć o charakterze pekińczyka?

Pekińczyki są psami przede wszystkim niezależnymi i charakternymi. Lubią stawiać na swoim, są niesamowicie uparte. Nie są jednak kłopotliwe, a do właścicieli przywiązują się na zawsze. Nie wymagają sporej dawki ruchu, dzięki czemu nie sprawiają problemów, mieszkając w bloku.

Interesujący wygląd pekińczyka

Pekińczyki wyróżniają się swoim wyglądem na tle innych ras. Są małe, ważą maksymalnie ok. 7 kg. Mają krótkie łapki i dużą grzywę, przypominającą lwią grzywę. Charakteryzują się drobnym, krótkim i płaskim pyszczkiem oraz dużymi, okrągłymi oczami. Ich sierść jest duża i bujna, a kolor umaszczenia może być różny. Od jasnego po ciemny. Mimo długiej sierści nie są odporne na warunki atmosferyczne. Nie nadają się do tego, aby je trzymać na zewnątrz. Zdecydowanie są to psy domowe.

Pekińczyki to jedne z najbardziej wiernych towarzyszy

Lubią przebywać samotnie, a kiedy najdzie je ochota, same potrafią zademonstrować swoją obecność i próbują zwrócić uwagę właściciela.

Psy rasy pekińczyk, są podatne na wiele chorób ze względu na budowę swojego ciała i krótki pyszczek, który nierzadko sprawia kłopoty z oddychaniem. Nie są to psy mocno absorbujące i wymagające. Jednak warto pamiętać, że są bardziej podatne na niektóre choroby, niż psy innych ras.